16.1 C
Σάμος
19/03/2024
Αστυνομικά - Λιμενικά

Διακρίσεις στελεχών Λ.Σ.–ΕΛ.ΑΚΤ. στους Αγώνες Πρωταθλήματος Πάλης και στο Πρωτάθλημα Σκοποβολής Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2022

Χρυσό και Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές του Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής στους αγώνες πάλης Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας, που πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2022 στο κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο του 14ου Γυμνασίου Καλλιθέας.

Συγκεκριμένα, την πρώτη θέση στην κατηγορία -67 κιλών Ελληνορωμαϊκής Πάλης κατέλαβε ο Υποπλοίαρχος ΛΣ ΓΚΙΚΑΣ Χρήστος, ενώ την τρίτη θέση στην κατηγορία -87 κιλών Ελληνορωμαϊκής Πάλης κατέλαβε ο Δόκιμος Λ/Φ ΖΑΡΙΦΕΣ Ανέστης.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας που για άλλη μια φορά μας έκαναν υπερήφανους καθώς και στον προπονητή της ομάδας Σημαιοφόρο ΛΣ ΒΑΒΙΛΗ Αθανάσιο.

Επίσης, στους Αγώνες Σκοποβολής Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας που  διεξήχθησαν από 31 Οκτωβρίου έως  και 04 Νοεμβρίου 2022, στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα και Μαλακάσας, το Λιμενικό Σώμα έδωσε το “παρών” και κατέλαβε την 2η θέση στη γενική βαθμολογία, με την κατάκτηση των εξής μεταλλίων: