18.9 C
Σάμος
26/09/2022
Σαμιακά

Τα αποτελέσματα των 4ων Αγώνων Δρόμου “Μιλτιάδης Χούμας”

Τα αποτελέσματα των 4ων Αγώνων Δρόμου “Μιλτιάδης Χούμας”, που έγιναν την Κυριακή 14 Ιουλίου 2019, στη Σάμο. 100 μέτρα, 1 χλμ. και 6 χλμ.

Φώτο Γ. Σκαπέτης.

ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΟΥ        Δ.Κ. ΧΩΡΑΣ
4οι  ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ “ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΧΟΥΜΑΣ” 2019
ΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ 1941-44: ΞΕΝΟΦΩΝ ΣΠΥΡΟΥ (1911-1988)
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΓΩΝΩΝ: ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ “ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ”
Κυριακή 14 Ιουλίου 2019
ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ  100   ΜΕΤΡΩΝ (ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ)
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ ΤΡΕΧΟΥΝ 100 ΜΕΤΡΑ
ΑΥΞΩΝΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟAΠOΑΡΙΘΜΟΣ
ΑΡΙΘΜΟΣΔΡΟΜΕΑ
1Αναγνώστου ΚυριάκοςΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”88
2Γαρουφαλή ΕυαγελλίαΗραίον-Σάμος66
3Δελιγιάννη ΔώραΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”87
4Ζαχαρή ΜελίναΧώρα-Σάμος6
5Θολιώτης ΔημήτριοςΜυτιληνιοί-Σάμος133
6Καραγιάννης ΦώτηςΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”86
7Καλοτίνης ΓεώργιοςΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”82
8Κοντοπάνος ΔημήτριοςΧώρα-Σάμος136
9Κουτράκης ΠαντελήςΧώρα-Σάμος56
10Λαϊνάς ΘεμιστοκλήςΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”85
11Μοσχονάς ΜιχαήλΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”89
12Παγώνης Αντώνιος-ΑνδρέαςΧώρα-Σάμος164
13Σαλαμανίκας Σπύρος-ΑνδρέαςΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”83
14Σκούτα ΖωήΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”80
15Σοφιανός ΠέτροςΠυθαγόρειο-Σάμος139
16Τσουκαλά ΓραμματικήΒαθύ-Σάμος  “Μέλισσα”84
ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΟΥ        Δ.Κ. ΧΩΡΑΣ
4οι  ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ “ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΧΟΥΜΑΣ” 2019
ΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ 1941-44: ΞΕΝΟΦΩΝ ΣΠΥΡΟΥ (1911-1988)
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΓΩΝΩΝ: ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ “ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ”
Κυριακή 14 Ιουλίου 2019
ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ  1  ΧΛΜ
ΜΕ  ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΗ  ΣΕΙΡΑ
ΑΥΞΩΝΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟAΠOΑΡΙΘΜΟΣ
ΑΡΙΘΜΟΣΔΡΟΜΕΑ
1Αντωνάκος ΜιχάληςΧώρα-Σάμος45
2Βακιάρου  Αναστασία-ΜαρίαΠαλαιόκαστρο-Σάμος8
3Βακιάρου  ΑνθούλαΠαλαιόκαστρο-Σάμος7
4Βασσάλος ΠαύλοςΧώρα-Σάμος37
5Βασσάλου ΙωάνναΧώρα-Σάμος38
6Βασσάλος Νικόλαος-ΤαξιάρχηςΧώρα-Σάμος36
7Βενέτης  ΓεώργιοςΧώρα-Σάμος183
8Βενέτης  ΝίκοςΧώρα-Σάμος184
9Βολακάκη ΕυαγγελίαΜαραθόκαμπος-Σάμος189
10Βολακάκη ΝικολέταΜαραθόκαμπος-Σάμος188
11Γιαννακής  Μιχαήλ-ΆγγελοςΧώρα-Σάμος47
12Ούρσον Μόνικα-ΙωάνναΧώρα-Σάμος49
13Δημητρακόπουλος  ΑχιλλέαςΧώρα-Σάμος179
14Δρόσος ΑθανάσιοςΛάρισα163
15Ζαχαρή  ΜελίναΧώρα-Σάμος6
16Ζαχαρής  ΝικηφόροςΧώρα-Σάμος1
17Θεοδώρου ΘεόδωροςΧώρα-Σάμος97
18Θολιώτης  ΑλέξανδροςΜυτιληνιοί-Σάμος96
19Καβουκτσίδης ΗλίαςΧώρα-Σάμος32
20Κάππας  ΧρήστοςΧώρα-Σάμος58
21Καραγιαννίδη  ΙφιγένειαΧώρα-Σάμος29
22Καραγιαννίδης  ΚωνσταντίνοςΧώρα-Σάμος26
23Καραγιαννίδης  ΦίλιπποςΧώρα-Σάμος27
24Καραγιάννης ΕυάγγελοςΠυθαγόρειο-Σάμος93
25Κοντοβάς ΧρήστοςΧώρα-Σάμος70
26Κουτράκη ΚαλλιόπηΧώρα-Σάμος62
27Κόττορου  ΒασιλείαΧώρα-Σάμος69
28Κριτσωτάκης ΑριστείδηςΒαθύ-Σάμος190
29Κυμπαροπούλου ΚωνσταντίναΧώρα-Σάμος196
30Κωνσταντάρα  ΕυφροσύνηΧώρα-Σάμος5
31Κωνσταντάρα  Μαρία-ΕιρήνηΧώρα-Σάμος4
32Λεμπούσης ΠαναγιώτηςΧώρα-Σάμος24
33Λεμπούσης ΧρυσοβαλάντηςΧώρα-Σάμος23
34Μακροθανάση  Γκλόρια-ΕύαΧώρα-Σάμος95
35Μανωλίτσα  Δήμητρα-ΚωνσταντίναΧώρα-Σάμος65
36Μάρκου Μιλτ. ΕλευθέριοςΧώρα-Σάμος199
37Μάρκου Ελευθ. ΜιλτιάδηςΧώρα-Σάμος
92
38Μάρκου Χαραλ. ΜιλτιάδηςΧώρα-Σάμος200
39Μπενετάτου  ΈλεναΜυτιληνιοί-Σάμος53
40Μυλωνά ΓεωργίαΒαθύ-Σάμος186
41Μπενετάτου  ΚωνσταντίναΜυτιληνιοί-Σάμος54
42Μυτιληναίος  Δημήτρης-ΣιδέρηςΧώρα-Σάμος66
43Μυτιληναίος  Πέτρος-ΣιδέρηςΧώρα-Σάμος65
44Νικολαϊδης Αβραάμ-ΡαφαήλΧώρα-Σάμος2
45Νικολαϊδης ΓεώργιοςΧώρα-Σάμος79
46Νικολαΐδου Αναστασία-ΜαρίαΧώρα-Σάμος4
47Παπαθεοδώρου ΜελίαΧώρα-Σάμος3
48Παπανικολάου ΆνναΧώρα-Σάμος31
49Παπανικολάου ΜαίρηΧώρα-Σάμος30
50Παπανικολάου ΜάριοςΧώρα-Σάμος29
51Παπαϊωάννου  ΠαύλοςΧώρα-Σάμος100
52Παπασταύρος  ΕμμανουήλΧώρα-Σάμος78
53Παπασταύρος  ΠαυσανίαςΧώρα-Σάμος77
54Πεστιμαλτζόγλου  ΠέτροςΧώρα-Σάμος28
55Πήττα  ΜαριάνναΧώρα-Σάμος94
56Πόθος  ΆρηςΜυτιληνιοί-Σάμος98
57Σημαντήρα ΕμμανουέλαΒαθύ-Σάμος17
58Στεργίου ΛάμπροςΧώρα-Σάμος10
59Σταύρου  ΑγγελικήΧώρα-Σάμος71
60Σταύρου  Αγγελική-ΜαρίαΧώρα-Σάμος146
61Σταύρου  Μιχαέλα-ΝεφέληΧώρα-Σάμος147
62Σταύρου  Μυρσίνη-ΜαρίαΧώρα-Σάμος72
63Σωτηράκη  ΒασιλικήΧώρα-Σάμος57
64Ταυσάνογλου  ΓεώργιοςΠυθαγόρειο-Σάμος43
65Ταυσάνογλου  ΜιχάληςΠυθαγόρειο-Σάμος44
66Ταφίλη ΑλίκηΜυτιληνιοί-Σάμος55
67Ταφίλη ΜαρίαΜυτιληνιοί-Σάμος54
68Τραγάνη  ΚωνσταντίναΜυτιληνιοί-Σάμος18
69Τριτσινιώτης ΔημήτρηςΒαθύ-Σάμος63
70Τσιτσιγκρώνη  ΕλευθερίαΧώρα-Σάμος16
71Τσιτσιγκρώνης  ΟρέστηςΧώρα-Σάμος19
72Τραγάνη  ΚωνσταντίναΜυτιληνιοί-Σάμος68
73Φεργάδη ΜαρίαΗραίον-Σάμος5
74Φώκου ΜεταξίαΒαθύ-Σάμος169
75Φωτάκη ΡαφαηλίαΧώρα-Σάμος91
76Χάρμα ΆγγελοςΒαθύ-Σάμος9
77Χατζηλίας  ΜιχαήλΧώρα-Σάμος90
78Χατζησταματίου ΒασιλικήΧώρα-Σάμος39
Δήλωσαν συμμετοχή αλλά δεν προσήλθαν, κυρίως λόγω της δυνατής βροχής που προηγήθηκε των Αγώνων,
οι παρακάτω δρομείς.
Βακιάρου Εμμανουέλα, Βαλκαμλής Μάνος, Βούλγαρης Κωνσταντίνος, Γαλανός Σταύρος,  Γαλατιανός
Κωνσταντίνος, Γιαννακής Ντομινίκ-Μιχαήλ, Ζάγκα Αντωνία, Ζάγκας Γεώργιος, Ζεϊμπέκη Ιωάννα,
Ιτσίου Ξένια, Κωνσταντούρου Αντριάνα,  Κωνσταντούρος Αριστείδης, Λαϊνά Δήμητρα, Λαϊνάς Δημήτρης,
Λαϊνά Χρυσή, Λάνδρου Φωτεινή, Λιναρδάκη Αθηνά, Ξωξάκος Δημήτριος, Παπαϊωάννου Αλέξανδρος,
Σπύρου Φωτεινή, Συρεσιώτη Χρυσάνθη, Τσάμπος Βασίλειος, Χριστοδουλάκη Φωτεινή,
Χριστοδουλάκης Χρήστος.
ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΟΥ        Δ.Κ. ΧΩΡΑΣ
4οι ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ “ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΧΟΥΜΑΣ” 2019
ΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ 1941-44: ΞΕΝΟΦΩΝ ΣΠΥΡΟΥ (1911-1988)
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ  ΑΓΩΝΩΝ: ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  “ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ”
Κυριακή 14 Ιουλίου 2019
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ  ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ  6 ΧΛΜ
ΘΕΣΗΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΧΡΟΝΟΣAΠOΑΡΙΘΜΟΣ
ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥΔΡΟΜΕΑ
1οςΔημήτριος  Σκαπέτης22′ 08″Βαθύ-Σάμος148
2οςΝικόλαος Τσιδώνης22′ 55″Βαθύ-Σάμος129
3οςAnas Almassri Isam24′ 08″Παλαιστίνη131
4οςΚωνσταντίνος Γκαραγκούνης24′ 20″ΣΟΑ Χώρας Σάμου191
5οςΤάκης  Φώκος25′ 03″Βαθύ-Σάμος153
6οςΒασίλης Καλλινιώτης25′ 33″Καρλόβασι-Σάμος186
7οςΔημήτριος Σακελλάρης26′ 17″Χώρα-Σάμος113
8οςΝικόλαος Βουτσινάς27′ 10″Αθήνα115
9οςΜιλτιάδης Γαρουφαλής27′ 41″Βαθύ-Σάμος116
10οςMohamed Yacine Ousmina27′ 59″Γκαμπόν135
11οςΕμμανουήλ Μοσχονάς28′ 33″Πυθαγόρειο-Σάμος122
12οςΕμμανουήλ Πρωτογεράκης28′ 53″Άνω Βαθύ-Σάμος160
13οςΠαναγιώτης Τσιότσιου29′ 06″Βαθύ-Σάμος118
14οςΝτανιέλ Τσεγκλάζ29′ 36″Βαθύ-Σάμος114
15οςΑναστάσιος Χατζημιχάλης29′ 50″Παλαιόκαστρο-Σάμος110
16οςΙωάννης Γεωργαντζέλος30′ 07″Πυθαγόρειο-Σάμος175
17οςΝεκτάριος Καζόγλου30′ 09″Κοκκάρι-Σάμος130
18οςΑθανάσιος Κονταξής30′ 10″Πύργος-Σάμος156
19οςΕμμανουήλ Θεοχάρους30′ 26″Κουμαριώνας-Σάμος140
20οςΑθανάσιος Πάσχος30′ 36″Κολινδρός Πιερίας123
21οςΓεώργιος Θάνος31′ 43″Μύλοι-Σάμος145
22οςΓεράσιμος Κουρκουμέλης31′ 50″Πυθαγόρειο-Σάμος158
23οςΓεώργιος Βακιάρος31′ 54″Παλαιόκαστρο-Σάμος
107
24οςΝικόλαος Βουτσινάς31′ 54″Αθήνα115
25οςΙωάννης Παπαγεωργίου32′ 05″Βαθύ-Σάμος181
26οςΣτέργιος Κράιας32′ 05″Βαθύ-Σάμος152
27οςΑθανάσιος Δρόσος32′ 32″Αγιά Λάρισας163
28οςΦώτης Αργυρίου33′ 32″Βαθύ-Σάμος192
29οςΚωνσταντίνος Καρακώστας32′ 55″Μυτιληνιοί-Σάμος149
30οςΔιονύσιος Νιώτης33′ 00″Μύλοι-Σάμος155
31οςAbdullah Abu Senan33′ 01″Παλαιστίνη132
32οςSoren Olesen33′ 08″Δανία134
33οςΧρήστος Μπενετάτος33′ 40″Βαθύ-Σάμος157
34οςΑναστάσιος Σοφούλης34′ 10″Αθήνα193
35οςΚωνσταντίνος Σημαντήρας34′ 20″Βαθύ-Σάμος127
36οςΜιχαήλ Κριτσωτάκης34′ 24″Βαθύ-Σάμος137
37οςΙωάννης Βυθούλκας34′ 52″Κοντέϊκα-Σάμος201
38οςΑιμίλιος Μιχαλάκης35′ 02″Αθήνα176
39οςΚαρβελάς37′ 30″Βαθύ-Σάμος202
40οςΣτέλιος Κουτράκης37′ 31″Χώρα-Σάμος172
41ηΣιμέλα Μαραπά37′ 42″Καρλόβασι-Σάμος143
42οςΚωνσταντίνος Καραγεωργίου38′ 48″Κοκκάρι-Σάμος169
43οςΓεώργιος Τόσκας38′ 53″Κοκκάρι-Σάμος128
44οςΓεώργιος Χατζηλίας39′ 10″Χώρα-Σάμος173
45οςΆλκης Πόθος41′ 32″Μυτιληνιοί-Σάμος180
46ηΜαρία Χάρμα42′ 02″Βαθύ-Σάμος106
47οςΔημήτριος Βλασσιάδης42′ 21″Βαθύ-Σάμος197
48οςΚωνσταντίνος Αντωνίου42′ 21″Παλαιόκαστρο-Σάμος168
49οςΓεώργιος Κοντογιάννης43′ 03″Βαθύ-Σάμος170
50οςΣτέλιος Τσολακάκης43′ 03″Βαθύ-Σάμος178
51οςΙωάννης Μαραπάς37′ 14″Καρλόβασι-Σάμος141
52ηΝικολίνα Μαραπά46′ 00″Καρλόβασι-Σάμος144
53οςΜάριος Λιόλιος46′ 00″Βαθύ-Σάμος162
54οςΚωνσταντίνος Βογιατζής46′ 00″Βαθύ-Σάμος159
55οςΣταύρος Βασιλείου47′ 33″Βαθύ-Σάμος171
56ηΣοφία Τεστέμπαση47′ 43″Πτολεμαΐδα102
57ηΚαλλιόπη Βασιλείου49′ 20″Βαθύ-Σάμος177
58ηΒασιλική Βιδάλη50′ 12″Παλαιόκαστρο-Σάμος112
59οςΕμμανουήλ Παπαφακλής50′ 12″Βαθύ-Σάμος111
60ηΒασιλική Χατζημιχάλη52′ 10″Παλαιόκαστρο-Σάμος108
61οςΝικόλαος Σερασκέρης52′ 10″Χώρα-Σάμος124
62οςΓεώργιος Κόντης53′ 38″Βαθύ-Σάμος174
63ηΕλένη Χούμα55′ 00″Κοκκάρι-Σάμος187
64ηΑντωνία Πείου55′ 00″Βαθύ-Σάμος198
Δήλωσαν συμμετοχή αλλά δεν προσήλθαν, κυρίως λόγω της δυνατής βροχής
που προηγήθηκε των Αγώνων, οι παρακάτω δρομείς.
Αξιώτης Ανδρέας, Αξιώτου Ελένη, Αντωνάκος Μιχαήλ, Βούλγαρης Κωνσταντίνος, Βασιλάκος
Χρήστος, Γιακουμάκης Γεώργιος, Γουδής Νικόλαος, Θανόπουλος Δημήτρης, Καραφέρης Ιωάννης,
Carmen Silva, Καμπούρης Αχιλλέας, Καραθανάσης Αθ. Ηλίας, Κωνσταντούρος Δημήτρης,
Λεκάτου Μαρία, Μωραΐτης Μιχαήλ, Νικολοπούλου Ελένη, Παναγάκης Ανδρέας,
Παπαγεωργίου Στέφανος, Τοτικίδου Ευθυμία, Τσολακάκης Γεώργιος, Χαντίτ Αναστασία.

Related posts

Αλλάζει το σκηνικό του καιρού απο την Τετάρτη

admin

Λιποθυμικό επεισόδιο επιβάτη σε πτήση προς Σάμο

admin

Γιάννης Καλτάκης: «Ήρθε η στιγμή να αφήσουμε οριστικά πίσω την Σάμο της μιζέριας και της παρακμής»

admin

Εθελοντική αιμοδοσία στο Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου

admin

Μάνος Βαλής: Εξαιρετική χρονιά για τη Σάμο παρά την μικρή μείωση σε σχέση με το 2019

admin

Εμπόδια στον οδηγό όδευσης τυφλών στη πόλη της Σάμου

admin

Συμβολικές παρεμβάσεις του Εργατικού Κέντρου Σάμου σε ΔΕΗ, σούπερ μάρκετ

admin

North Evia- Samos Pass: Από Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου η 4η φάση

admin

1ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου “Πάμε Σάμο” 

admin

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Αποδοχή Διαβάστε περισσότερα